کاشت و ترمیم ابرو

ابروها از ویژگی‌های مهم چهره است که به تعیین شیوه نگاه ما کمک می‌کند. در بسیاری مواقع، ابروها بیشتر از موی سر در ظاهر فرد اهمیت دارد، زیرا ابروها در موقعیت مرکزی‌تر چهره قرار دارد و به عنوان چارچوب چشم‌ها عمل می کند. برخلاف، از دست دادن موی سر، از دست دادن ابرو به صورت یک فرآیند طبیعی مشاهده نمی‌شود و بنابراین از لحاظ زیبایی قابل قبول نیست.

ابروها ممکن است به دلایل مختلفی از جمله بیماری‌های تیروئیدی، بیماری‌های سیستمیک، آلوپسی آره آتا، سوختگی، عفونت، برداشتن مکرر ابرو، ناتوانی مادرزادی در رشد ابرو و استعداد ژنتیکی ابروی نازک از بین رفته یا در طول زمان ناپدید شود.

ترمیم ابرو مشابه با روش‌های پیوند مو سر انجام می‌شود اما به دلیل اینکه ابروها ویژگی منحصر به فرد خود را دارند، کاشت ابرو از برخی جهات مهم و متفاوت‌‌‌تر از پیوند موی سر است.

آناتومی و فیزیولوژی ابرو:

-جهت موی ابرو در قسمت‌های مختلف ابرو به طور چشمگیری متفاوت است. در منطق‌ ای از ابرو که به بینی نزدیک است، مو به سمت بالا است. موهای بالای ابروها به سمت خارج و پایین هستند. موهای پایین ابرو به سمت خارج و بالا رشد می‌کنند. این الگوی رشد ضربدری باعث می‌شود موهای موجود در مرکز ابرو همگرا شده و باعث ارتفاع طبیعی ظریف در میانه ابرو شود.

-دومین ویژگی متمایز موی ابرو این است که موها از فولیکولی با زاویه بسیار حاده ظاهر می‌شود به طوری که مو نسبت به سطح پوست به صورت مسطح رشد می‌کند. این ویژگی برخلاف موی سر است که در آن زاویه بین مو و پوست سر می‌تواند 45 درجه باشد.

-سومین ویژگی مهم ابروها این است که موها به جای این که در واحدهای فولیکولی 1 تا 4 تایی که ویژگی موی سر است رشد ن به صورت منفرد رشد می‌کند.

-چهارمین عنصر متمایز موی ابرو این است که چرخه رشد مو بسیار کوتاه است. این بدین معنی است که مو پیش از ورود به فاز استراحت (تلوژن) و افتادن، در حدود تنها 4 ماه رشد خواهد کرد. در مقابل، موی سر فاز رشدی دارد که می‌تواند 3 تا 7 سال به طور بیانجامد.

تکنیک‌های کاشت ابرو :

مهم‌ترین جنبه کاشت ابرو دنبال کردن جهت طبیعی مو است. این مساله مستلزم تغییرات بسیار اندک در زاویه برای ایجاد گستره شبه بادبزن از مو در جنبه مدیال ابرو و همگرا کردن جهت مو با حرکت به صورت لترال در طول ابرو است. مهم‌تر از همه اینکه جایگاه‌های گیرنده مو باید با یک سوزن بسیار ریز که مو به مو در امتداد سطح پوست حرکت می‌کند، ایجاد شود زیرا این موضوع تضمین م‌ کند که مو حین رشد تا حد امکان روی سطح پوست بخوابد.

دیگر بخش مهم ترمیم ابرو این است که فقط فولیکول‌های منفرد مو می‌تواند استفاده شود. چون پوست سر به طور طبیعی از 1 تا 4 واحد فولیکولار مو تشکیل شده است، موی گرفته شده از این منطقه باید با استفاده از استرئومیکروسکوپ به پیوند های 1 مویی تقسیم شود. از نظر تکنیکی، کاشت ابرو در واقع پیوند واحد فولیکولی نیست، بلکه فرم فوق خالص از میکروگرافت است.

میکروگرافت های تک مویی، که در جایگاه های گیرنده قرار گرفته اند در زاویه های بسیار دقیق نسبت به سطح پوست ایجاد می شوند، و نیاز مهارت و تجربه قابل توجهی نیاز دارند. علاوه بر این، زمانی که موی بیمار موج دار یا فر است، به خصوص اهمیت دارد که مو به گونه ای چرخانده شود که شفت مو انحنای طبیعی ابرو را دنبال کند.

چهار نکته درباره ی کاشت ابرو:

  • از موی تکی برای پیوند استفاده کنید، نه پیوندهایی از چند مو
  • موها باید به گونه ای چرخانده شوند که انحنای طبیعی ابرو را دنبال کنند
  • موی پیوند شده باید به گونه ای کاشته شود که تا حد امکان نسبت به سطح پوست تخت باشد
  • پیوندهای کاشته شده باید برای تغییرات موجود در جهت طبیعی مو در بخش های مختلف ابرو در نظر گرفته شوند، موهای بالایی ابرو به سمت بیرون و اندکی پایین و موهای پایینی به سمت خارج و اندکی بالا باشند، که یک لبه اتصال ایجاد می کند که باعث پر شدن ابروها می شود.

نتایج زیبایی کاشت ابرو :

اگرچه پیوند موی ابرو روشی امن و از نظر زیبایی مد روز است اما مواردی وجود دارد که پیش از انجام این نوع ترمیم مو باید در نظر گرفت. همانند پیوند مو به پوست سر، پیوند مو به ابرو نیز رشد می‌کند بنابراین باید به صورت دوره‌ای کوتاه شود. این کار علاوه بر این که مایه زحمت است، انتهای بریده  مو را بر جا می‌گذارد که به نازکی موی بریده نشده به نظر نمی‌رسد.

در روند بهبود، همه زخم ها بسته می شود. با بسته شدن محل‌های گیرنده، ممکن است جهت گیری مسطح موها  اندکی تغییر پیدا کند و گاهی موی ابرویی ایجاد شود که اندکی بالاتر از آن است که باید باشد.

برخلاف پیوندهای مو، که در آن موی اهدا شده از بخش دیگری از پوست سر گرفته شده و به خوبی جور می شود، در کاشت ابرو مو از بخش دیگری از بدن به جز ابرو گرفته می شود، بنابراین ویژگی های نسبتا متفاوتی از نظر سرعت رشد و ظاهر خواهد داشت. اگر این موها با هم متفاوت باشند، در طول زمان موی سر پیوند شده به آهستگی شروع به نزدیک شدن به الگوی رشد و ویژگی های موهای ابروی از قبل موجود می کند، اما هیچ وقت به طور کامل با آن ها جور نمی شود.

ظاهر یک کاشت ابرو در طول دوره یک سال بالغ خواهد شد. در این زمان، ممکن است نیاز به یک عمل کاشت ابروی دیگر باشد. در این بازه، ابرو می تواند در صورت نیاز برداشته شده یا شکل داده شود.

پیوند موی سر پیوند موی ابرو
آماده کردن پوست سر دهنده موی دهنده را تا اندازه ی 1 میلی متری کوتاه کنید 2 تا 3 میلی متر از مو را نگه دارید به طوری که بتوانند برای مطابقت با انحنای موی ابرو چرخانده شوند
منطقه ی برداشت دهنده (می تواند با FUT یا FUE انجام شود) مو را از متراکم ترین بخش پشت یا دو طرف پوست سر بگیرید مو را از منطقه ای که از نظر ضخامت/بافت به ابروها بسیار نزدیک باشد بردارید

–         موی ابرو خشن است- از منطقه ی میانی بردارید

–         ابروها نازک هستند- از پشت گوش بردارید

برش میکروسکوپی واحدهای فولیکولی با 1 تا 4 مو را حفظ کنید واحدهای فولیکولی را به پیوندهای میکرو با 1 مو برش دهید
ایجاد منطقه ی گیرنده موی سر را معمولا با زاویه ی 30 تا 45 درجه قرار دهید زاویه را در حاده ترین حالت ممکن است و مسطح نسبت به پوست نگه دارید
قرار دادن پیوند پیوند ها را مستقیما در داخل قرار دهید موها را بچرخانید تا با انحنای موی موجود مطابقت کنند
جهت مو در جلو و میانه ی سر به سمت جلو، در تاج بچرخانید در بخش میانی ابرو (نزدیک به بینی) به سمت بالا قرار اشاره دهد. در بخش بالایی ابرو موها را اندکی به سمت پایین و در سمت پایین ابرو اندکی به سمت بالا قرار دهید تا الگوی شبیه به بادبزن ایجاد شده و پل افقی در بخش میانی ابرو ایجاد شود
طراحی خط موی نامنظم جهت موی ابرو در نیمه ی میانی ابرو افقی است و سپس در نیمه ی لترال ابرو به سمت پایین شیب پیدا می کند و در بخش سفید خارجی چشم تغییر می کند
مراقبت های بعدی کوتاه کردن منظم مو موی پیوندی را مرتبا کوتاه کنید. در طول زمان سرعت رشد آهسته تر شده و نیاز به اصلاح کمتر می شود

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
فایل ها را به اینجا بکشید
Max. file size: 8 MB.
    برای مشاوره دقیق تر عکس موهای خود را ارسال کنید (عکس واضع و شفاف)

    Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)