در این مطلب علل، راه‌های تشخیص و درمان آلوپسی آندروژنتیک یا ریزش موی ژنتیکی در مردان و زنان مورد بررسی قرار می‌گیرد. به افرادی که دچار ریزش مو هستند توصیه می‌شود قبل از درمان برای بررسی علت ریزش مو به متخصصان پوست‌ و مو مراجعه کنند. در کلینیک سعادت آباد برای افرادی که قادر به مراجعه حضوری و انجام مشاوره قبل از آغاز درمان نیستند امکانی فراهم شده تا آنها بتوانند به صورت آنلاین مسائلشان را مطرح و پاسخ مناسب دریافت کنند.

طاسی مو در مردان

الگوی طاسی در مردان با سه فاکتور ژن‌ها، هورمون‌ها و سن تعیین می‌شود که این فاکتورها مستقل هستند. به طور کلی ریزش مو با اثر آندروژن‌ها روی فولیکول‌های موی حساس ایجاد می‌شود. بیشتر مردان درجه‌ای از طاسی را با افزایش سن تجربه می کنند و نیمی از آن‌ها علائم طاسی ژنتیکی را در دهه  50 زندگی شاهد خواهند بود. ژن‌های ریزش موی ژنتیکی یا آلوپسی آندروژنتیک می‌تواند از سمت خانواده مادر یا پدر به فرزندان به ارث برسد.

طاسی مو در زنان

آلوپسی آندروژنتیک حدود 30% از زنان را در طول عمرشان تحت تاثیر قرار می‌دهد. چون ایننوع ریزش مو تمایل دارد به صورت نازک شدن منتشر در کل پوست سر وجود داشته باشد، و چون زنان معمولا موهای خود را در خط موی پیشانی (آنگونه که مردان از دست می دهند) از دست نمی دهند، نازک شدن ممکن است به خصوص در مراحل اولیه قابل توجه نباشد. زنان معمولا موهای خود را تدریجا از دست می دهند و در طول بارداری و یائسگی سرعتریزش موی آن ها افزایش می یابد.

ریزش مو در زنان ممکن است بر اثر تغییر فصل ایجاد شود در واقع تغییرات هورمونی، بیماری‌ها و فاکتورهای خارجی در ریزش موی زنان تاثیر بیشتری نسبت به مردان دارد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
فایل ها را به اینجا بکشید
Max. file size: 8 MB.
    برای مشاوره دقیق تر عکس موهای خود را ارسال کنید (عکس واضع و شفاف)

    Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)