مرکز کاشت مو ایران

معرفی مرکز کاشت مو ایران

کاشت مو یک درمان جایگزین مو است. این روش مو را با ترشح فولیکول ها در مناطق تاس یا کم پشت بازسازی می کند. این روش شامل پیوند واحدهای فولیکولی (تقسیم طبیعی یک تا چهار مو) از پشت یا طرفین سر است.

FUE یا FUT؟

رایج ترین تکنیک  “برداشت نواری” (انتقال واحد فولیکولی یا FUT) است. این شامل زدودن یک نوار از پوست سر دارای فولیکول زیاد و برش واحدهای فولیکولی برای ایجاد پیوند برای کاشت است.

یکی دیگر از روش های رایج استخراج فولیکول ها (FUE) است. طی فرایند FUE، هر واحد فولیکولی در یک زمان برداشته می شود. اینکار زمان بر است، اما از زخم خطی ناشی از روش FUT جلوگیری می کند. FUE یک انتخاب محبوب برای هر کسی است که می خواهد پس از کاشت موهای خود را کوتاه نگهدارد.

پروسه کاشت مو چقدر طول میکشد؟

جراحی ترمیم مو معمولا یک روز کامل طول می شود و تحت بیهوشی موضعی و تزریق مسکن انجام می شود. فولیکول های موی سالم از پشت و یا دو طرف سر برداشته می شوند و در مناطقی کاشته میشوند که ریزش مو رخ می دهد. متوسط تعداد پیوند های فرد بستگی به بیمار دارد. بسیاری از جراحی ها شامل بین 1000 تا 3000 پیوند هستند.

بهبودی، نتایج و عوارض بالقوه

زمان بهبودی شما بستگی به میزان عمل جراحی دارد. بسیاری از بیماران درد ملایم، بی حسی و درد را گزارش می دهند. روند رایج برای موهای فولیکول های کاشت شده این است که  در ماه اول میریزند و پس از آن دوباره رشد می کنند. ممکن است رشد جدید در طی سه ماه از عمل جراحی دیده شود، هرچند ممکن است بعضی از بیماران برای دیدن نتایج بین 6 تا 9 ماه در انتظار بمانند.عوارض جراحی کاشت مو نسبتا غیر شایع است. ممکن است عوارض جانبی احتمالی بازسازی مو شامل زخم شدگی یا رشد موهای نامنظم باشد. اگر نتایج عمل جراحی حالت وصله مانند و تکه ای باشد یا اگر پیوند فولیکول در محل جدید بخوبی ایجاد نشود، جراح شما ممکن است بخواهد عمل جراحی دیگری را انجام دهد تا زخم را اصلاح کند یا فولیکول های بیشتری را پیوند دهد تا نواحی کم پشت را پر کند.

آخرین اخبار سایت